Nasze Trasy

Trasa gravel #1 – Wrocław, pętla po wałach

Nasze Trasy – Czyli cykl z propozycjami wycieczek rowerowych. Będziemy dla Was opisywać nasze sprawdzone trasy.


Dziś zaczniemy od klasyka, czyli nasza trasa wokół komina.
Jeśli planujecie ciekawą familijną wycieczkę rowerową lub szukacie krótkiej pętli na gravelowe treningi, to dobrze trafiliście 😉.

Trasa liczy niewiele ponad 30 km, większa część wiedzie po wrocławskich wałach przeciwpowodziowych szutrami premium. Praktycznie unikamy ruchu samochodowego, oprócz nielicznych przejazdów.

Można wystartować w dowolnym momencie pętli, my zazwyczaj zaczynamy przy Mostach Warszawskich, ruszamy wałem do mostu Trzebnickiego, w okresie letnim tuż przed mostem znajduje się Beach Bar. Pokonujemy most i jedziemy w stronę Osobowic, gdzie zaczynają się pierwsze szutry.


Po chwili mijamy cmentarz, most Milenijny i wjeżdżamy na jeden z ciekawszych odcinków wałów wzdłuż Odry. Mijamy Las Osobowicki, Autostradową Obwodnice Wrocławia i trafiamy na jeden z trudniejszych odcinków trasy, czyli Sośnik ⛰️

Dalej szutry premium prowadzą nas wzdłuż Odry i Widawy do Pałacu Stolbergów, a właściwe to co z niego zostało. Po drugiej stronie rzeki znajduje się lotnisko Szymanów, gdzie w weekendy można obserwować starty i loty awionetek oraz szybowców. Można również wejść na teren lotniska to świetna atrakcja dla małych i dużych ;). W sezonie letnim na terenie lotniska jest mały bar z zimnymi napojami.

Pałacu Stolbergów
Pałacu Stolbergów
Okolice lotniska Szymanów


Mijamy Lipę Piotrowską, a następnie Sołtysowice i dojeżdżamy do mostu Bolesława Krzywoustego, gdzie kończą się dzisiejsze szutry. Trasę można wydłużyć kontynuując jazdę w kierunku Swojczyc, ale o tym innym razem. Zjeżdżamy z wałów, mijamy Centrum handlowe KORONA i wracamy w kierunku mostów warszawskich.

Na trase polecamy rower, gravelovy, crossowy, trekkingowy, mtb.
Czas przejazdu od 1:20 na szybko aż do 3h jadąc na spokojną familijną wycieczkę.
Niżej trasa na portalu mapy.cz, link do stravy oraz plik gpx do pobrania.

STRAVA

GPX


Polecajka: blisko trasy znajduje się jedno z naszych ulubionych miejsc we Wrocławiu, czyli ONcafe, gdzie możecie skosztować pysznych ciast, które właścicielka sama przygotowuje. W ofercie mają również lody naturalne, pyszną kawę oraz zimne napoje. Także serdecznie polecamy do zrobienia postoju właśnie tam!

Tylko ostrożnie to miejsce uzależnienia ☕


Zapraszamy na wspólny objazd trasy 🚴🚴‍♀️

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *